Ozon Lipoliz

Ozon lipoliz ozon-oksijen karışımı, steril tek kullanımlık ozona dirençli enjektör ve mezoterapi iğnesi ile bölgesel yağ dokunun içine enjekte edildiği bir zayıflama yöntemidir. Medikal bir yöntem olmasına karşın oldukça konforlu herhangi bir yan etkinin olmadığı bir tedavi şeklidir. Vücutta istenmeyen kiloların bulunduğu bölgelere uygulanan ve yağ birikintilerinden kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır.

Ozon lipoliz; aşırı kilolu, şişmanlama sorunu olan, bölgesel yağlanma problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin zayıflamalarını sağlar. Ozon lipoliz uygulamasında bölgesel yağlanma olan  vücut bölgeleri, birer hedeftir ve işlem vücudun kalça, bel bölgesi, sırttaki yağ birikintileri, göbek bölgesi, karın ön duvarı, dizin iç kısımları, kol bölgesi gibi birçok noktaya uygulanabilir. Bütün bu bölgelerde ozon lipoliz, çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Ozon lipoliz uygulamasında seans sayısı, uygulamayı alacak kişiye göre değişir. Yağlanma miktarı ve genişliği, uygulamanın yapılacağı bölgenin sayısı seans miktarını belirler. Genellikle, ozon lipoliz uygulamasından birkaç ay sonra (2-3 ay) bölgesel zayıflama başlayabilir. Bu süre, uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu gösterir. Ancak uygulamayı alan kişinin de beslenme ve egzersiz konusunda dirayetli olması gerekir. Uygulama, bu şartlarda başarı sağlar.

Ozon lipoliz uygulamasında çok ince iğneler kullanılır. Bu iğneler ile yağlanmanın bulunduğu bölgeye ozon gazı enjekte edilir. İnce uçlu iğneler ile bölgesel yağlanma olan yerlere enjekte edilen ozon gazı, vücuttaki oksijenizasyon ve lipoliz faaliyetini artırır. Ozon lipoliz uygulamasının ardından vücutta damarlarda genişleme, yağlanmanın olduğu bölgeye giden kanda hızlanma, kollogen ve elastin sentezinde hızlanma meydana gelir. Bu değişimler yağlanmanın azalmasına, var olan yağın vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Ozon lipoliz uygulamasını alan kişi yaşamını daha düzenli bir şekilde sürdürmelidir. Ancak bu şekilde kilo alma sorunu ortadan kalkar.