Mezoterapi

Kilo artışı ve bölgesel yağlanma, günümüzün en büyük bireysel ve toplumsal sorunlarından biridir. Hareketsiz yaşam, beslenme alışkanlıklarındaki yanlışlar, metabolizma sorunları ve genetik etkenler kilo almaya neden olmaktadır. Kilo alımı arttıkça günlük hayat bundan olumsuz bir biçimde etkilenmektedir.Kiloların vücudun belli noktalarında toplanması pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir durumdur. Mezoterapi, fazla kiloları olan ve bölgesel yağlanma sorunlarından şikayette bulunanlar için faydalı ve başarılı bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır.

Kolay ve basit bir uygulama olan mezoterapi ile istenilen forma kavuşmak mümkündür. Bölgesel incelme için kullanılan mezoterapi uygulaması ile vücuttaki fazla yağlar atılmakta, böylece zayıflama sağlanmaktadır. Cildin gençleşmesi ve selülit tedavisinde de kullanılan mezoterapi uygulaması ile kısa sürede kilo verme etkisi hissedilebilir.

Bölgesel zayıflamada kullanılan bir uygulama olan mezoterapi

Kollar

Bacaklar

Sırt

Basen

Yan simit bölgesi

Karın

bölgelerine uygulanan ve kısa süren bir uygulamadır.

Mezoterapi, ince uçlu iğneler ile yapılan bir enjeksiyon işlemidir. Küçük dozlarda uygulanan vitamin ve mineral destekli ilaçlar, derinin orta tabakasındaki kılcal damar uçlarına ulaşır ve bu alandaki dolaşımın hızlanmasını sağlar. Bölgesel yağlanmanın meydana geldiği bölgelerde yağlar, zamanla su toplayan ve sertleşen dokular halini alır. Mezoterapi uygulamasında yağlanan bölgeye yağ eritici ve dolaşım düzenleyici ilaç karışımları enjekte edilir. Bu sayede bölgedeki yapısı bozulmuş yağ hücreleri parçalanır ve lenfatik sistem canlanır. Yapısı bozulan yağ hücreleri yok olur ve hem bölgesel incelme sağlanır hem de cilt gençleşmesi ve sıkılaşma temin edilir.

Bölgesel incelme için yapılan mezoterapi, genel itibarıyla 8 ile 12 seans arasında uygulanır. Mezoterapi, bölgesel incelmede çok ciddi bir etkiye sahiptir. Yapılan uygulama sayesinde 1 ay içerisinde 1 ya da 2 beden incelme gerçekleşir.

Mezoterapi uygulandıktan sonra vücutta bazı değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler, zayıflamanın gerçekleşmesini sağlar.

  • Kan dolaşımı artar
  • Metabolizmanın hızlanır
  • Yağ dokusu parçalanır

Mezoterapi uygulamasının etkili olabilmesi için kişinin de yaşam biçimine dikkat etmesi, eski alışkanlıklarından uzaklaşması lazımdır. Bunun için;

  • Beslenme biçimine dikkat edilmelidir.
  • Her gün, düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

Bunlar mezoterapinin daha etkili olmasını sağlar ve istenen zayıflama gerçekleşir.

Mezoterapi uygulamasından sonra önerilerin yerine getirilmesi ayda 5 ile 8 kilo verilmesini sağlar. Beslenme biçimi, bu noktada çok önemlidir. Uygulamayı alan kişi, özel bir diyet programı uygulamalıdır. Bu program, kişinin özel durumuna göre biçimlendirilir. Buna göre kişi, protein, karbonhidrat, lif, yağ, vitamin ve mineral açısından zengin bir diyet uygulamalıdır. Böylece mezoterapinin etkisi gerçekleşmiş olur.

Fazla kilolar veya bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olanlar için kurtarıcı bir çözüm olan mezoterapinin çok tercih edilmesinin sebebi ise ağrısız, kısa süren ve normal yaşantısına hemen dönülebilen çok başarılı bir uygulama olmasındandır.