Göz Çevresi Bakımı

Gözlerimiz ifademizin ve görünüşümüzün en önemli parçalarıdır.

Göz çevresindeki deri vücudumuzun diğer bölgelerindeki deriye kıyasla çok daha ince narin ve hassastır. Bu yüzden diğer bölgelere göre göz çevresi çok daha fazla dikkat ve bakım gerektirir. Eğer yeterince önemsemezsek kaz ayağı, göz altı torbaları, göz altı morlukları gibi sorunlar çok genç yaşlarda en büyük problemlerimizin arasında yerini almaya başlar.

Göz altı morlukları genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşabilir. Aşırı tuz tüketimi, uykusuzluk, yorgunluk, stres, beslenme bozuklukları göz altı morluklarına sebep olan durumlardan bazılarıdır.

Yaşlanmayla birlikte hassas ve ince olan göz çevresi derisi daha da incelir, cildin gençliğini sağlayan kolojen seviyesi azalır ve göz çevresindeki damarlar daha da belirgin hale gelir.

Burun tıkanıklığı bile hassas olan bu bölgede renk değişimine sebep olur. Regl dönemlerinde göz altı morluklarının arttığı gözlenmektedir. Göz altı morluklarının zaman zaman çeşitli cilt hastalıklarının da habercisi olabildiğini unutmamak gerekir. Göz altı morlukları ile mücadelede erken bakım çok önemlidir.

Eyecell uygulaması nedir?

Bu yöntem göz altı morlukları, göz altı torbaları ya da elastikiyetini kaybetmiş olan göz kapağı ve göz altlarını canlandırmak, gençleştirmek ve bölgeye ihtiyacı olan nemi sağlamak için yapılır.

1. Adım

Eyecell uygulamasında kişinin göz çevresindeki cilt yapısı için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri, göz altları ve üst göz kapağı bölgelerine uygulanır.

2. Adım

Daha sonra göz etrafına göz çevresinde deriyi yenilemeye ve kolajen üretiminin artmasına yardımcı olan soğuk jel ‘peptide patch’ uygulanır.

3. Adım

Jel ortalama 15 dakika gibi bir süre bekletildikten sonra temizlenir ve son aşama olan cildin ihtiyacına göre belirlenmiş serum uygulaması yapılır.​