Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon son zamanlarda en çok tercih ve talep edilen lazer teknolojisidir.

755nm dalga boyundaki lazer enerjisini kıllara rengini veren melanin pigmentine yönlendirerek, kılları kalıcı olarak yok eder. Alexandrite Lazer Teknolojisi özellikle açık renkli kıllara sahip kişilerce tercih edilmelidir. Çünkü bu kişilerde en başırılı sonuçları veren cihazdır.

Alexandrite lazer epilasyon teknolojisinin yüksek enerjiye sahip dalgaları ile doğrudan kıl folikülünün ana kısmını hedaf almak, yok etmek ve kalıcı sonuçlar almak mümkündür.

Alexandrite lazer cihazı ile epilasyon işlemi cilde temas etmeden uygulanır. Cihazın yuvarlak başlıklarından belirli mesafeden(3-5cm) uygulanan atışlar ile kıl folikülleri bir daha oluşmamak üzere yok edilir.

Alexandrite lazer epilasyon cihazına uygulama sırasında -30 °C dereceye kadar soğuk hava üfleyen özel cihazlar eşlik eder. Bu özel cihazların sayesinde lazer epilasyon esnasında kişi ağrı ya da acı duymaz. Böylelikle lezerin cilde verebileceği hasarlar da ortadan kalkar. Ayrıca bu cihazlar lazer ışınlarının tam güçte çalışmasına imkan vererek başarılı ve kalıcı sonuçlar almamıza olanak tanır.