Lpg Endermoloji

LPG endermoloji tekniği, lokal yağlanma ve sellülitlerin tedaivisi için ile kullanılan bir  yöntemdir. Endermoloji tekniği ile dokuya pozitif baskı ile masaj , negatif baskı ile vakumlama prensibine dayanan bir masaj metodudur.

LPG işlemi esnasında doku çeşitli açılardan sıkıştırılıp vakumlanır. Vakum sayesinde dokular arasında biriken sıvı, lenfatik dolaşıma geçebilmektedir. LPG cihazı uygulandığı bölgede yağ dokusunu uyarmakta, böylece cilt altı yağ dokusu parçalanmaya başlamaktadır. Uygulama bölgesinde kan dolaşımı ve oksijenlenme artmakta, oksijen yağ dokularının yakılmasını hızlandırmaktadır. Bu arada dolaşım yetersizliği sonucu bozulmuş cilt, cilt altı kan akışının hızlanması ile yeniden canlanır. Bağ dokusu beslenir, elastin ve kolojen seviyesi artar. Cilt rengi ve dokusu tekrar sağlıklı ve genç haline döner.

Uygulama

LPG tedavisine başlamadan önce kişinin cilt muayenesi uzman tarafından yapılır. Kişinin problemlerinin tespiti ile(sellülit, bölgesel yağlanma, gevşek deri, sarkık deri vb…) tedavi planı hazırlanır. İşlem, kişiye özel planlanmaktadır. Tedavi direkt cilde uygulanmamaktadır, kişiye özel bir çorap benzeri bir kıyafet giydirilir. Daha sonra uzman uygulamaya başlar. Seans süresi ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Seans sıklığı ve adeti uzman tarafından kişinin durumuna göre belirlenir.